De smaak van het leven

Vol trots presenteren wij onze nieuwe 6-delige videoserie ‘De smaak van het leven’. Hierin kookt Kelly ter Horst samen met bekende Nederlanders hun favoriete familierecept. Terwijl de pannen pruttelen, delen ze persoonlijke verhalen en herinneringen. Dit seizoen komen Jan Smit, Do, Chefke Luc, Edsilia Rombley, Gerard Ekdom en een speciale gast van Kelly langs.

Afl 2: De keuken in met Do

do

Het familierecept van Do

Het is tijd om de keuken in te duiken met zangeres Do! In aflevering 2 kookt ze samen met Kelly haar favoriete familierecept, en het is er eentje om van te watertanden! Benieuwd wat het geheim is achter dit smakelijke gerecht? Bekijk de nieuwe aflevering hierboven.

Het recept zelf maken? Je vindt het familierecept van Do hier.

Afl 1: De keuken in met Jan Smit

De eerste aflevering van De smaak van het leven bekijk je hieronder! Jan gaat aan de slag met zijn familierecept. Spoiler alert: het is geen paling! Benieuwd wat er op tafel komt? Bekijk de aflevering hieronder en ontdek het verhaal achter dit gerecht!

Het recept zelf maken? Je vindt Jan zijn familierecept hier.

Keuken Kampioen

Op smaak gebracht door...

Onze nieuwe videoserie ‘De smaak van het leven’ wordt mede mogelijk gemaakt door Keuken Kampioen. Hier vind je kwalitatieve keukens uit eigen fabriek! Groot of klein, landelijk of modern; voor elke kookliefhebber is er een perfecte match. Jouw keuken vind je al 35 jaar bij Keuken Kampioen! Met persoonlijk advies en maatwerkopties stel je eenvoudig de keuken samen die perfect bij jouw stijl en wensen past. Zo wordt koken niet alleen een dagelijkse bezigheid, maar een echte beleving!

Het verhaal van Kelly

Vroeger als jong meisje was Kelly al gefascineerd door koken. Niet gek, want de grootste hobby van haar moeder was koken en haar vader was kok van beroep. Al op jonge leeftijd stond ze in de pannen te roeren die op het vuur stonden te pruttelen en leerde ze de pure smaken van groenten en kruiden kennen! Naast koken had ze nog een grote droom: spelen in een orkest. Ze startte met een klassieke opleiding aan de muziekschool, stroomde door naar het Conservatorium voor een lichte muziekopleiding en rondde haar studie zowel in Nederland als aan de University of Miami af.

Na haar afstuderen kwam ze in de muzikale wereld terecht als achtergrondzangeres bij veel artiesten en muziekprogramma’s. Dag na dag stond ze op het podium te doen waar ze zo gelukkig van werd: zingen! Na 22 jaar stopte het, omdat haar stem het niet meer toeliet. Kelly besloot zich vol te storten op haar andere passie: koken. Ze ging aan de slag met recepten van vroeger en die ze zelf had bedacht tijdens haar eigen smaakontwikkeling en maakte hiervan zelfs haar eigen (kook)boek.

📸 Photoyou

Kelly's recepten

Iedereen heeft persoonlijke herinneringen aan bepaalde gerechten. Of het een overheerlijke stamppot van oma is, de roti van je lieve buurvrouw of een culinair hoogstaand recept van je vader, het maakt niet uit wat het is, het is jouw ervaring, herinnering en smaakontwikkeling die je hebt doorgemaakt! Met onderstaande heerlijke recepten van Kelly maak je nieuwe herinneringen. Vul het aan in het unieke (kook)boek met eigen recepten en creëer jouw persoonlijke document.

Photoyou

Suddervlees, een vleugje nostalgie

“Suddervlees, een gerecht dat me terugbrengt in de tijd en het huis vulde met de heerlijke geuren van rundvlees, uien, knoflook, kruiden en rode wijn. Voor mij een geur die hoort bij koude dagen, een winterse geur, comfortfood. Een geur die me terugbrengt in de tijd als ik mijn oefeningen deed op mijn dwarsfluit en ik af en toe op en neer rende om door de pan te roeren omdat ik niet kon wachten totdat de pan op tafel stond. Er is niemand in de wereld die het zo lekker maakt als mijn moeder. Van haar heb ik het geleerd en ik hoop dat jullie er net zo van kunnen genieten als ik.

Wat mijn oma maakte van de restjes waren kroketjes, goddelijk! Vanzelfsprekend heb ik deze traditie voortgezet. De eerste keer dat ik een poging waagde ging het even mis. In plaats van gewone gelatine gebruikte ik per ongeluk de rode waardoor de kroketjes een nogal bijzondere kleur kregen. We aten ze met een grote glimlach alsof het de normaalste zaak van de wereld was en ze waren net zo lekker.

Het suddervlees, de kroketjes en de herinneringen zijn mij heel dierbaar, een stukje familie-erfenis. Het herinnert me aan hoe eten ons kan samenbrengen, hoe eten verbindt, het houdt onze tradities levend.

📸 Photoyou

Kelly's keukenhacks

Met Kelly’s jarenlange kookervaring, heeft ze ook talloze tips & tricks verzameld die het koken een stuk gemakkelijker maken. Wij zetten 5 van haar favoriete keukenhacks voor jou op een rijtje, zodat jij er ook profijt van hebt!

  • Vind je het vervelend dat je snijplank wegschuift tijdens het snijden van bijvoorbeeld groenten? Maak een stuk keukenpapier nat, legt dit onder je snijplank en het probleem is opgelost
  • Tik zachtjes en voorzichtig met een lepel tegen een ei aan voordat je het gaat koken of prik er met een eierprikker een gaatje in. Zo zorg je ervoor dat jouw gekookte eitje makkelijk te pellen is. Het voordeel van eieren die lastig te pellen zijn is dat deze eieren vaak kakelvers zijn
  • Gebruik eens diepvriesgroenten en -fruit. Dat is een stuk goedkoper en vaak gezonder, omdat groenten en fruit uit de diepvries meteen na het oogsten worden ingevroren waardoor de vitamines niet verloren gaan
  • Mijn oma zei altijd dat je moest zingen tijdens het snijden van uien, om zo tranen te voorkomen. Zelf heeft ze haar twijfels of het werkt, maar wel is het een mooi verhaal en het geeft mij altijd een warm gevoel
  • Kook groenten en aardappelen gaar in weinig water met een deksel op de pan. Blijft er kookvocht over? Gooi dit dan niet weg, maar maak er een jus of roux van. Zo behoud je de vitamines én bespaar je energie!

📸 Photoyou

Boek De smaak van het leven

Het unieke kookboek van Kelly

‘De smaak van het leven’ is niet het zoveelste kookboek, maar een culinair doorgeefboek. Een boek dat je terugbrengt in de tijd, waar je samen met je geliefden de mooiste herinneringen hebt gemaakt. Met dit (kook)boek creëer je je eigen werkboek waarin je mag schrijven, rommelen en plakken. Verrijk het kookboek met jouw favoriete familierecepten, mooie verhalen en foto’s van toen en nu, en geef het weer door aan de volgende generatie. Zo maak je een persoonlijk kookboek dat nooit verloren gaat!

📸 Photoyou