
Tortillachips alleen geschikt voor een nachoschotel? Nee hoor, wij gebruiken het voor een knapperige salade! Denk: frisse ijsbergsla met knapperige tortillachips, gekruid gehakt en een romige avocadodressing. Perfect voor een snelle doordeweekse comfort food maaltijd!
Tortillachips, beter bekend als nacho’s, zijn een geweldige snack vanuit het vuistje wanneer je zin hebt in een snack of om te delen bij de borrel! Je kan er natuurlijk ook een nachoschotel van maken, of zelfs gebruiken voor een recept voor het avondeten. Wat zeg nu zelf: chips voor het avondeten is toch een droom? De basis voor een nachoschotel is natuurlijk tortillachips en vul je aan met guacamole, crème fraîche, zure room, salsa, limoen, verse kruiden als peterselie en koriander, kaas en eventueel bonen en gekruid vlees. Afhankelijk van de gekozen ingrediënten schuif je de nacho’s voor 4 tot 10 minuten in de oven op een temperatuur van 180 tot 200°C. Daarna is het nog even wachten en kan het genieten beginnen!
Wil je eens een variant maken van nacho’s? Probeer dan eens deze sushi nacho’s met garnalen en avocado. We combineren de Mexicaanse keuken met Aziatische smaakmakers. Zo maken we de nacho’s van wontonvellen die we knapperig bakken in de oven. Vervolgens toppen we het af met je favoriete ingrediënten. In dit recept kiezen we voor frisse komkommer, lekkere garnalen, jalapeño’s, romige avocado, furikake, rodekoolsnippers en een swirl van srirachamayonaise. Wil je wat meer groenten eten? Vervang dan tortillachips door bloemkool! Zo zijn deze bloemkool nacho’s onwijs lekker en is het stukken verantwoorder! De bloemkool snijd je in kleine roosjes en bak je in de oven krokant. Vervolgens top je de bloemkool nacho’s af met zwarte bonen, jalapeño, geraspte cheddar, tomaat, avocado, rode ui en koriander. Lekker, makkelijk én ook nog eens een gezonder recept.
Vind je dit leuk?
Over dit recept
Gemaakt door Eatertainment